חבר פרלמנט מרקסיסטי מפקיסטן בראש משלחת פרלמנטרית להודו

Hebrew translation of "Pakistan Marxist MPs on delegation to India" (May 22, 2003) בעיתון היומי ג'אנג מיום ה21 למאי. הופיעה ידיעה כי משלחת פרלמנטרית מפקיסטן עומדת לבקר את הודו.

הכתב של ג'אנג סרי נאגר מוסר:

"
משלחת בת חמישה חברי פרלמנט נוסעת לביקור לא רשמי להודו.

בראש המשלחת עומד מנהיג המוני הפועלים מנצור אחמד. ידיעה זו נמסרה על ידי מונד יוסף טארגמי, המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית של הודו( מרקסיסיטית) ג'אמו וקשמיר, אשר מסרה לעיתונאי סרי נאגר"

המשמעות של ידיעה זו אינה נובעת מהעובדה שחברי משלחת פרלמנטרית תבקר בהודו. לאחרונה היחסים בין הודו לפקיסטן נרגעו לאחר שהגיעו למתח קשה שיכול היה לגרום לפתיחת מלחמה חדשה.

המשמעות החשובה של ידיעה זו טמונה בשאלה מי מסרה לעיתונות ומי עומד בראש המשלחת. במשך עשרות בשנים, השאלה של קשמיר גרמה ליחסים מורעלים בין הודו ופקיסטן וגרמה למספר מלחמות עקובות מדם. הכוחות השוביניסטים בשתי המדינות השתמשו בשאלה זו , על מנת להטות את תשומת לב ההמונים מהבעיות הממשיות שלהם. לאחר מחצית מאה של מה שקראו עצמאות על בסיס קפיטליסטי, מאומה לא נפתר עבור המוני הפועלים והאיכרים בתת היבשת. עוני, רעב מחלות ומלחמות היuuuו ונותרו uuuuu מנת חלקם. אולם עתה דברים מתחילים להשתנות.

.
לאחרונה היינו עדים להתפתחות תנועות השביתות בהודו כולל השביתה החשובה בשבוע זה. שביתה שהמסר שלה לממשלת הריאקציונרים של הבי.גי.פי בניו דלהי היא כי סבלנות ההמונים פוקעת. מן ההצד השני, בחירת המנהיג המרקסיסטי מנצור אחמד לאסיפה הלאומית בפקיסטן הייתה ביטוי לקרן אור uuותקווה חדשה. היא מלהיבה את השמאל הן בהודו והן בפקיסטן. , כפי שההצהרה של המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית בהודו ג'אמו וקשמיר ) מרקסיסטית( מוכיחה.

המשלחת מונהגת על ידי החבר מנצור(ממנהיגי "הוועד להקמת אינטרנציונל מרקסיסיטי") ומשקפת את ההתחזקות הניכרת של תומכי האגף המרקסיסטי במפלגת הפ.פ.פ. המשלחת תפעל לביצור אחדות של הקומוניסטים ושל הפועלים של הודו, היא תפעל ליצירת ברית כנגד כוחות הריאקציה והשוביניזם ' כשם שלאחדות מהפכנית של כל האוכלוסייה העממית בתת היבשת.

זהו יום של שמחה עבור האינטרנציונלי סטים בכל מקום בעולם. אנו מברכים את החברים על יוזמה זו ומאחלים להם כי יצליחו ביוזמה חשובה זו.

יחי אינטרנציונל מעמד הפועלים.

תחי האחדות של פועלי הודו ופקיסטן.

יחי הסוציאליזם העולמי